گردشگری اسپا چیست؟

2121

اسپاها امروزه به یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار در برخی از کشورهای دنیا تبدیل شده‌اند و طرفداران این شیوه‌ی درمانی روزبه‌روز بیشتر می‌شود. یکی از کشورهای پیشرو در این بخش از گردشگری، یونان است. بهبود مراکز اسپا با زیرساخت‌های مدرن برای بهره‌برداری حداکثری از خواص درمانی آب‌های معدنی در یونان با جدیت دنبال می‌شود. البته یونان در این زمینه رقیبان سرسختی دارد. امروزه همه‌ی کشورها به دنبال گسترش این بخش از گردشگری هستند. ایجاد تنوع در مراکز اسپا و افزودن امکانات متعدد از جمله امکاناتی برای رده‌های سنی مختلف، امکانات ورزشی، ترکیب کردن فعالیت‌های فرهنگی، افزودن فضای سبز به مراکز اسپا و…  برای باقی ماندن در جریان رقابت، ضروری است.

کلمه‌ی اسپا از عبارتی لاتین گرفته شده و به معنای درمان با آب است. از زمان‌های گذشته مردم برای استفاده از آثار درمانی چشمه‌های آب گرم و سرد و معدنی، به شهرهای دیگر سفر می‌کردند. در دنیای مدرن هم خواص چشمه‌های معدنی و آب در درمان برخی بیماری‌ها ثابت شده است. افراد زیادی برای استفاده از خدمات اسپا، سفر می‌کنند.

 

 

 

 

 

منبع : https://www.kojaro.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>