تکنیک های طب فشاری

22

یک درمانگر ماساژ حرفه‌ای می‌تواند با بهره‌گیری از نقاط فشار، باعث آزادکردن تنش‌ها و گرفتگی‌ها و افزایش جریان خون شود و به این ترتیب با بازگردانی انرژی به بدن باعث تحریک آن به خوددرمانی می‌شود. طب سوزنی و طب فشاری از نقاط فشار یکسانی در بدن بهره‌مندند، اما عمده تفاوت آنها در این است که در طب سوزنی از سوزن استفاده می‌کنند، در حالی که در طب فشاری از فشار دادن ملایم اما قوی انگشتان استفاده می‌شود.  ترکیب طب‌فشاری با ماساژ درمانی از طریق فعال کردن و تحریک خاصیت خوددرمانی بدن، دارای مزایای زیادی از جمله کاهش درد، تروما، احساس خستگی مفرط، درد کمر، سردرد، بی‌خوابی و حفظ سطح تعادل سلامتی می‌باشد.

هنگامی که یک عضله به مدت طولانی و مکرر تحت فشار یا اسپاسم باشد، فیبرهای عضلانی به علت ترشح اسیدلاکتیک ناشی از خستگی، تروما، تنش، عدم تعادل شیمیایی یا گردش خون ضعیف می شوند. به عنوان حتما برای شما پیش آمده که در موقعیت‌های پراسترس و تنش، احساس کرده‌اید تنفس برایتان دشوار شده است. برای حل این مشکل طب فشاری به کمک شما می‌آید. با ماساژ و تحریک نقاط فشار، انقباض قفسه سینه کاهش می‌یابد و در نتیجه تنفس برایتان راحت‌تر می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>