اسپای روزانه (Day Spa)

اسپاا

اسپای روزانه محلی است که شما در طول روز به آن مراجعه می‌کنید تا خدماتی مانند ماساژ، مراقبت از پوست صورت و خدمات بدن نظیر اسکراب یا رپینگ دریافت نمایید. علت نامگذاری آن این است که برخلاف اسپاهایی نظیر اسپای اقامتی یا اسپای هتل شما شب را در آنجا سر نمی‌کنید. دامنه مشخصات و امکانات در اسپاهای روزانه بسیار زیاد است: از یک اسپای کوچک با ۲ اتاق ارایه خدمات در یک روستای کوچک توریستی گرفته تا یک محل لوکس بزرگ با منوهای طولانی و متنوع.
بعضی از اسپاهای روزانه خدمات سالن‌های زیبایی پوست و مو را در کنار خدمات اسپا ارایه می‌دهند. باید توجه داشته باشید که این دو کار باید کاملا جدا از هم انجام گیرد چرا که سالن‌ها محیطی پرسروصدا و پرجنب‌وجوش دارند در حالی که محیط اسپا باید کاملا ساکت و ریلکس‌کننده باشد. بنابراین شاید لازم باشد که ابتدا یک بازدید از اسپای مورد نظرتان داشته باشید تا ببینید آیا شرایط یک اسپای واقعی را دارد یا خیر. البته بعضی از سالن‌های زیبایی تنها یک یا دو اتاق برای خدمات ماساژ کنار گذاشته‌اند و خود را اسپا می‌نامند که نامگذاری این قبیل مکان‌ها به‌عنوان اسپا چندان صحیح به نظر نمی رسد.
این امکان وجود دارد که شما به اسپای یک هتل مراجعه کنید و خدمات اسپای روزانه را دریافت نمایید چون آنها هم خدمات روزانه را به مشتریانی به غیر از میهمانان هتل ارایه می‌کنند. هرچند خدمات ارایه‌شده در اسپاهای هتل می‌تواند گرانتر از خدمات مشابه در اسپاهای روزانه باشد اما ممکن است بتوانید از سایر امکانات هتل مثل سونای خشک و بخار، استخر و… نیز استفاده کنید.
در ادامه به لیست شرایطی که یک اسپای روزانه باید داشته باشد فهرست وار اشاره می شود:
– محل کاملا تمیز و بهداشتی
– فضای آرام و ساکت
– لباس مخصوص (می‌تواند ربدشامبر باشد) و دمپایی (بعضی از اسپاهای کوچک اتاق تعویض لباس ندارند و شما مجبورید داخل خود اتاق ماساژ لباستان را تعویض نمایید)
– یک منوی مفصل از خدمات ماساژ، خدمات صورت و خدمات بدن
– متخصصین حرفه‌ای ماساژ
– اتاق‌های ماساژ مخصوص به همراه ملافه‌های تمیز
– محصولات تخصصی اسپا
– محل راحت برای نشستن و صرف چای
– در اسپاهای بزرگ، کمدهای لاکر و احتمالا سونای خشک و بخار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>