اسپای جزیره‌ای در دل خاطره‌انگیزترین شهر جهان

ونیز

شهر تاريخي ونيز با ۱۱۷ جزيره كه توسط ۴۰۰ پل به هم متصل شده‌اند صدها سال است كه با زيبايي غيرقابل باور خود محلي براي تفريح گردشگران بوده است. در اين ميان اسپا و ريزورت JW Marriott به بزرگترين جزيره ونيز، جزيره رزها (Isola delle Rose) با ۱۶۰۰۰۰ مترمربع وسعت روح بخشيده است. جزيره رزها با رايحه خوش باغ‌ها و معماري رومي دهه  ۱۹۲۰ قبلا داراي بيمارستاني برای بيماري هاي تنفسي بود ولي امروزه محل Goco Spa Venice  با مساحت ۱۷۵۰ مترمربع كه خدمات لوكس را براي ونيزي ها و گردشگران فراهم كرده است، می‌باشد.

 


بزرگترين اسپاي ونيز و مهمان‌نوازي خاص پرسنل نخستین اسپاي اروپايي، اسپاروها را اغوا می‌كند تا از كانال‌هاي شلوغ شهر به آنجا رفته تا علاوه بر سلامتي، آرامشي را براي ذهن، بدن و روح خود در ميان باغي سرسبز به دست آورند. اين جزيره با چشم‌اندازي فوق‌العاده از درختان زيتون و انواع ميوه‌جات مكاني ايده‌آل برای كسب سلامتي است. تمام ساختمان‌هاي جزيره ازجمله اسپا، توسط باغستاني آرام احاطه شده است.
گروه آرشيتكت مطرح ايتالياييMatteo Thun & Partners  به همراه استوديو طراحي گوكو بر روي احياي طراحي داخلي اين محل كار كردند در حالي كه تمركز آنها بر روي زيبايي طبيعي جزيره و حفظ هويت اصيل آن بوده است.

 


دكوراسيون در فضاهاي داخلي به حداقل رسانده شده در حالي كه استفاده از رنگ‌هاي روشن و ملايم، نور طبيعي آفتاب را قوت بخشيده و فضا را در طول روز درخشان كرده است. مدير اسپا، Giorgia Bogoni، می‌گويد: «Thun توانسته طراحی يك محل تاريخي را به دوران معاصر نزديك كند.» اين مساله را می‌توان در چيدمان و طراحي ساده تمامي فضاها مشاهده كرد. ساختمان اصلي اسپا به دقت بازسازي شده تا سقف‌هاي بلند و چوبي در عين حفظ اصالت، با به‌كارگيري مواد طبيعي و ساده از خود منطقه مدرن شود. طراحي تميز و مدرن اين محل با مكان‌هاي داراي سنگ‌هاي آراسته در كانال اصلي ونيز در تضاد جذابي قرار گرفته است. هر۸ فضاي ارایه خدمات در اين اسپا داراي يكپارچگي در طراحي هستند. اين فضاها شامل سویيت اسپاي وسيع، استخرهاي روباز و سربسته، باغ يوگا و مراقبه، پاویون خدمات كوتاه‌مدت، فضاي خارجي و لانج چايخوري می‌باشد.
سویيت اسپا خود داراي لانج اختصاصي، اتاق ارایه خدمات، تمرينات آبي، تخت‌هاي ماساژ و يك تراس اختصاصي با نمايي از افق شهر ونيز است. اين بخش را می‌توان براي دو نفر مهمان رزرو كرد كه به‌صورت ويژه‌اي از آنها پذيرايي می‌شود و خدماتي وراي انتظار دريافت می‌کنند. هر يك از جلسات دو ساعته اين بخش كه با لايه‌برداري پوست و رپينگ بدن با محصولات Amala همراه است شامل درخشان‌سازي پوست و سم‌زدايي و جوانسازي می‌باشد.


منوي خدمات اين اسپا همانند طراحي آن سنجيده و شامل انتخاب‌هاي گوناگوني از‌جمله خدمات صورت، ماساژ، ناخن و برنامه‌هاي سلامتي است كه داراي توضيحات كامل در زمينه خواص ثابت شده آنها بوده و بر محصولات Amala و  QMSتكيه می‌كند. Bogoni می‌گويد: «اين محصولات در دست متخصصان حرفه‌اي، تعادلي پايدار بر پايه احترام به طبيعت با استفاده از دانش امروزين را ایجاد می‌کنند.» اعضاي تيم ۱۲ نفره اين اسپا می‌توانند تقريبا به ۱۳۰ مهمان در روز خدمات ارایه كنند. اين افراد كاملا آموزش ديده‌اند تا با اشتياق دروني، بهترين‌ها را ارایه كرده و با افتخار خدمات ويژه و اختصاصي را به مهمانان ارایه كنند. «در واقع اينان هنرمنداني هستند كه خود را وقف ايجاد يك تجربه‌ای خاص، صميمي، دلپذیر و پيچيده نموده‌اند».

 


منوي اسپا نيز بيانگر روح چند مليتي اسپا است. مراقبت‌هاي انحصاري شامل حمام (۱۰۱ دلار براي ۴۵دقيقه) بوده كه در طي آن مهمانان يك شستشوي سنتي با صابون سياه، كيسه‌كشي بدن، ماساژ ملايم و يك سري حركات كششي نيروبخش را تجربه می‌كنند. يكي ديگر از موارد ويژه منو، ماساژ اورينتال (۱۸۷ دلار براي ۸۰ دقيقه) است كه تركيبي متعادل از تكنيك‌هاي شرقي و غربي به حساب می‌آید. همچنين Body Bliss (193 دلار براي ۸۰ دقيقه) نيز از موارد خاص منو است كه شامل استفاده از ماسك‌هاي سرشار از پيپيد بر روي بدن، ماساژ با روغن معطر آرامش‌بخش به همراه روشن كردن پوست صورت می‌شود.

 


اين اسپا نگاه ويژه‌اي به سلامتي دارد و بدين منظور داراي برنامه‌هاي سفارشي براي ذهن و بدن بوده تا به اسپاروها كمك كند که به درون و برون بپردازند. Bogoni می‌افزايد: «اسپا براي افرادي است كه در محيط امروزي به‌دنبال تجربه سلامتي به‌صورت سفارشي و مطمئن می‌گردند. اين امر با استفاده از زيبايي‌هاي محيط اطراف گوكو اسپا و ارایه فعاليت‌هاي روحبخش اختصاصي در باغستان زيتون صورت می‌گيرد.» اسپاروها می‌توانند از ميان ۵ برنامه نيم‌روزي و تمام روز سلامتي كه هر يك هدف خاصي را دنبال می‌كنند، برنامه مورد نظر خود را انتخاب نمايند. خدمات بازیابی (۲۴۷ دلار براي ۲ ساعت) به مهمانان اجازه می‌دهد كه در لحظه باشند و تعادل دروني را با خدمات مخصوص پاها، ماساژ آروماتراپي و خدمات كلاژن‌ساز كلاسيك !QMS تجربه كنند. گزينه قوي‌تر ديگر خدمات سم‌زدايي (۴۷۲ دلار براي ۲ ساعت) است كه يك لايه‌برداري كامل به همراه ماساژ صورت، رپينگ و يك وعده پذيرايي با غذاي سالم به همراه مشاوره اختصاصي براي سبك زندگي و تغذيه سالم را شامل می‌شود.
«يكي از بزرگترين مشكلات زندگي مدرن كمبود وقت است.» Bogoni می‌افزاید: «زمان تبديل به يك كالاي لوكس شده است. مراقبه به درون انسان‌ها آرامش داده و باعث ايجاد تعادل می‌شود، بنابراين جزء مهمي از زندگي روزانه به حساب می‌آيد. از اين‌روست كه تركيب آن با خدمات اسپا بسيار تاثيربخش است.» در اين مكان به اسپاروها حس لوكس بودن زمان داده می‌شود. فضاي روحبخش اين مكان به همراه مشاوره‌هاي متخصصين اين اطمينان را می‌دهد كه مهمانان بتوانند به آرامی و آرامش نفس بکشند و از نماي شهر پل‌ها لذت ببرند.

 

 

 

 

 

منبع : https://www.zibaazi.ir/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>