آشنایی با اسپا و فواید آن

2121

همانطور که می دانید صنعت اسپا در چند سال اخیر به طور روز افزونی رو به رشد می باشد.سالن های ، هتل های اسپا ، دهکده های اسپا و…..نظر بیشتر توریست ها و مسافرین را به خود جلب کرده و متقاضیان بسیاری دارد.

با اینحال عده زیادی از مردم اطلاعات کافی درباره این صنعت ندارند و از نحوه عملکرد و معنای آن بی خبر می باشند. به همین دلیل مکان های زیادی از این بی اطلاعی سوء استفاده کرده و خدمات کاملا غیر استانداردی ارائه می دهند.
طبق تعریف اتحادیه بین المللی اسپا، اسپا به مجموعه وسیعی از خدمات سلامتی گفته می شود که شامل سلامت و بازسازی جسم(ماساژ) ، خدمات زیبایی صورت و سلامت و بازسازی ذهن است که هر کدام از آنها خود دارای زیر شاخه های متعدد می باشند. آنچه مهم است دانستن استانداردهای لازم برای انتخاب یک مرکز مطمئن اسپامی باشد.

این روزها بعضی سالن ها یا مراکز بدنسازی و استخرها را می بینید که از لغت اسپا برای خدمات خود استفاده می کنند در حالیکه تنها در گوشه ای از مرکز یک تخت ماساژ گذاشته و از اسپاتراپیست یا ماساژور غیر حرفه ای استفاده می کنند.

اتحادیه بین المللی اسپامی گوید مرکز استاندارد اسپا به مکان هایی گفته می شود که صرفا به بالا بردن سلامتی عمومی ( جسمی و ذهنی) اختصاص یافته و شامل خدمات گسترده حرفه ای در این زمینه باشد.

این اتحادیه شرایط لازم برای این مراکز را داشتن دکور بندی تعریف شده برای اسپا ، موزیک مناسب ، رنگ پردازی صحیح ، ماساژورها و اسپاتراپیست های کاملا حرفه ای و متخصص و …..می داند.

 

 

 

 

 

منبع : https://checkhotel.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>