چگونه پوستی به نرمی و لطافت کودکان داشته باشیم؟

21

بسیاری از مردم تمایل دارند که پوستی بی‌لک، نرم و به مثابه ابریشم داشته باشند اما معمولا خیلی در این زمینه موفق نیستند. کافی است تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با تغییر چند عادت کوچک در برنامه روزمره خود، به این هدف برسید.

شتسشوی روزانه پوست.

ترجیحا یک یا دو بار در روز پوست بدن‌ خود را بدون صابون شستشو دهید. صورت را نیز با یک پاک‌کننده ملایم مخصوص پوست خودتان پاک کنید. فراموش نکنید که برای جلوگیری از آسیب رساندن به پوست لطیف صورت، حتما از یک اسفنج نرم برای پاک‌سازی آن استفاده کنید. همچنین اگر پوست حساس یا خشکی دارید استحمام‌تان را به یک روز در میان کاهش دهید. استحمام بیش از حد نیز می‌تواند باعث از بین رفتن روغن‌های طبیعی و لازم بدن می‌شود. نوشیدن آب را از یاد نبرید. نوشید آب قبل از صبحانه(ناشتا) و قبل از خواب به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

لایه‌برداری.

کیسه‌ کشیدن یکی از عادت‌های سنتی ما ایرانیان از دیرباز تاکنون است. این عادت مفید که در بین روش‌های مراقبتی پوستی مدرن نیز برای خود جای باز کرده است، یکی از روش‌های قطعی برای رسیدن به پوستی نرم و بی‌لک است. سه بار لایه‌برداری با کیسه، تمامی سلول‌های مرده پوست شما را از بین می‌برد و به طور عمیق چرک‌زدایی می‌کند. فراموش نکنید اگر پوست حساسی دارید، یک نوبت کیسه‌کشی کفایت می‌کند.

به لطافت پوست خود با آن برخورد کنید!

حتما برای پیش آمده است که سردتان باشد یا عجله داشته باشید و صورتتان خیس باشد. منکر نشوید که حداقل یک بار حوله یا دستمال را با شدت به صورت‌تان کشیده‌اید تا خشک شود! این رفتار نسبتا خشن با پوست، می‌تواند به پوست شما آسیب وارد کند. بنابراین سعی کنید با حفظ آرامش، حوله‌ای کُرکی را به آرامی و فقط روی قسمت‌های مرطوب و خیس پوست صورت‌تان بگذارید.

مرطوب‌کننده را فراموش نکنید!

محصول متناسب با پوست و سن خود انتخاب کنید. نیاز بدن شما به مرور زمان تغییر می‌کند بنابراین دلیلی وجود ندارد که مرطوب‌کننده‌ای که ده سال پیش برای پوست شما سازگار بود هنوز کاربردی باشد. ماسک‌های خانگی نیز می‌توانند مرطوب‌کننده‌های مناسبی برای پوست باشند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع : http://spamag.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>