نقش نمک در اسپاها

340

کمتر کسی است که اگر صحبت از نمک به میان ‌آید حداقل دو مورد از خواص آن را به زبان نیاورد. شاید نمک یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین موادی باشد که آدمی از خواص آن به منظورهای متفاوت بهره گرفته است، از خاصیت گندزدایی و ضدعفونی گرفته تا خاصیت های درمانی، پزشکی و… . این ماده معدنی شاید امروز نیز یکی از مهمترین موادی باشد که نقش پررنگی را در یک اسپا ایفا می‌کند.
امروز در اسپاهایی که محدودیت فضا ندارند، با غارهای نمکی و اتاق‌های نمکی مواجه می‌شویم که قرار گرفتن در آنها می‌تواند تاثیر بسیاری در حفظ سلامتی بگذارد. هر چند که این اتاق‌ها در خارج از فضای اسپا نیز کاربرد دارد ولی شاید بهترین مکانی که بتواند خود را به بهترین شکل نشان دهد همان اسپا باشد.

گذشته از این اتاق‌ها، خود نمک در انواع ماساژها نیز می‌تواند به زیبایی به نقش‌آفرینی بپردازد. حضور نمک در حوضچه‌های مخصوص یکی از بهتر گزینه‌هاست که چندین خاصیت مهم را برای مراجعه‌کننده به ارمغان می‌آورد همانند رفع دردهای مفصلی، سم زدایی و… .
حضور نمک به این حوضچه‌ها هم محدود نمی‌شود و به راحتی در بسیاری از محصولات اسپا هم قابل رویت است. در بسیاری از لایه‌بردارها و اسکراب‌ها برای مصارف صورت و بدن، نمک به کار می‌رود. همچنین در اکثر محصولاتی که خاصیت سم‌زدایی دارند نیز حضور نمک به وضوح دیده می‌شود.

در بسیاری از اسپاهای دنیا از کیسه‌های نمک برای رفع دردهای موضعی استفاده می‌شود که بسیار هم تاثیرگذار است. اما از تمام اینها که بگذریم گزینه ماساژ با نمک هم می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب باشد.

خود این روش از تنوع زیادی برخوردار است اما به طور کلی می‌توان گفت که ماساژ با نمک علاوه بر ایجاد آرامش،  خاصیت سم‌زدایی، ضددرد، ضدالتهاب و… نیز دارد.
معمولا در اسپاها نمک به شکل کریستال درشت‌تر از  نمک‌های خوراکی استفاده می‌شود که مقداری رایحه نیز به آن افزوده می‌شود. حتی خارج از محیط اسپا نیز این نمک‌ها بسیار قابل استفاده هستند.

هنگامی که به یکی از فروشگاه‌های محصولات اسپا در خارج از کشور مراجعه کنید حتما یکی از مهمترین محصولات، نمک هایی است که در بسته‌بندی‌های زیبا به فروش می‌رود.

جالب اینجاست که هر کدام از این نمک‌ها بسته به خواستگاهشان از خواص و قیمت متفاوتی برخوردار هستند. یکی از معروف‌ترین نمک‌های دنیا نمک‌ دریایی بحرالمیت است که طرفداران زیادی هم دارد.

متاسفانه با اینکه کشور ما از لحاظ تنوع و دسترسی به این ماده ارزند بسیار غنی است اما به درستی از این نعمت بهشتی استفاده نمی‌شود.

 

 

 

 

 

 

منبع : http://www.spa-shiraz.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>