اسپا با ماساژ فرق داره

شاید مهم ترین عاملی که اسپا را از ماساژ متفاوت می کند, استفاده از خواص طبی و درمانی با قرار دادن ماسک های گیاهی روی پوست, بودن در فضایی معطر با موسیقی گوش نواز و درگیر شدن حواس پنجگانه تا رسیدن به آرامش و رفع خستگی است

شاید مهم‌ترین عاملی که اسپا را از ماساژ متفاوت می‌کند، استفاده از خواص طبی و درمانی با قرار دادن ماسک‌های گیاهی روی پوست، بودن در فضایی معطر با موسیقی گوش‌نواز و درگیر شدن حواس پنجگانه تا رسیدن به آرامش و رفع خستگی است.

اسپا در سالن‌های زیبایی زیرمجموعه مراقبت‌های زیبایی – درمانی است که بااستفاده از منابع طبیعی مانند عصاره بهترین میوه‌ها و گیاهان و املاح چشمه‌های آب گرم این روزها به محبوبیت بسیار بالایی دست یافته است، اما اسپا انواعی دارد که هر کس می‌تواند یکی از انواع آن را برای لذت بیشتر از زندگی روزانه و رسیدن به آرامش در برنامه‌های خود بگنجاند. در این شماره یلدا ‌میهمان‌نواز و شهلا مجید‌زاده با بیش از ۱۰ سال سابقه آموزش اسپا و ماساژ راهنمایی‌های لازم را برای شناخت و انتخاب بهتر شما ارائه می‌دهند.

در آرامش غوطه‌ور خواهید شد

خواص طبی و درمانی آبتنی در چشمه‌های آب گرم برای تسکین دردهای عضلانی، تقویت اعصاب و حتی سیستم گوارش، قلب و ریه سال‌هاست که تعداد زیادی را روانه چشمه‌های آب گرم سرعین، رامسر و سیستان و بلوچستان می‌کند، اما این مسیرها چند سالی است که با افتتاح سالن‌های مجهز اسپا کوتاه شده‌اند. کافی است اراده کنید و سری به این اتاقک‌های آرامش‌بخش و معطر بزنید تا با یک بار امتحان، مشتری همیشه پاتوق‌های ریلکس شدن شوید. اسپا از ریشه لاتین خود با مفهوم گرفتن سلامتی از آب و مواد معدنی‌اش می‌آید که از دوران قدیم با روش‌های ابتدایی و ساده‌تر درمانی با کمک گیاهان کوهی در حوضچه‌ها و چشمه‌های آب گرم جوشان دل کوه‌ها مرسوم بوده است.

اما امروز اسپا با تکنیک‌های به‌روز و استفاده از عصاره بهترین گیاهان و مواد معدنی برای درمان بسیاری از بیماری‌های روحی و جسمی زبانزد است. درمان‌هایی که فقط جنبه تفریح و خوش‌گذرانی ندارند بلکه روش‌هایی مانند آروماتراپی، مراقبت‌های پوستی با کمک رایحه‌ها، ماساژ و مدیتیشن، سالم‌سازی برنامه غذایی و کمک ویژه به کاهش وزن، دفع سموم از بدن و گردش خون از فواید یک یا چند بار تجربه کردن اسپاست. می‌پرسید چگونه؟ در سالن‌های تخصصی اسپا محیط به گونه‏ای برای شما طراحی شده تا با تحریک حس بینایی از طریق چیدمان و رنگ دکوراسیون آرامش‌بخش، اغوای حس بویایی با رایحه‌های بی‌نظیر و طبیعی و تاثیر موزیک‌های روح‌نواز و ملایم بر حس شنوایی، تعادل باورنکردنی بین ذهن و بدن با درگیر کردن حواس پنجگانه برقرار شود. به علاوه در اسپا حس لامسه شما هم با قرار گرفتن اسکراپ و ماسک‌های طبیعی و ماساژ آرام و منظم عضلات همراه دیگر حواس برانگیخته می‌شود و شرایط را برای لبخند زدن شما به زندگی فراهم می‌کند.