متخصصان ماساژ پا، درباره سلامت پا چه توصیه‌هایی دارند؟

41

پا قلب دوم انسان است. احتمالا این جمله برایتان آشنا باشد. پا به عنوان سطح مقطع بدن، وظیفه سنگینی را هر روز به دوش می‌کشد. این عضو حیاتی و مهم اما کمتر از سوی ما مورد توجه قرار می‌گیرد. وقتی صحبت از سلامتی و بهداشت و شادابی می‌شود، اغلب اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد پوست صورت و موها است. درحالیکه پاها نیز با نقش بسیار مهم خود، نیازمند رسیدگی و توجه جدی و مداوم هستند. شاید بهترین کسی که بتواند ما را در این رابطه راهنمایی کند، یک متخصص ماساژ پا باشد. آنها روزانه با مشتری‌های زیادی سروکار دارند و در نتیجه به مشکلات و معضلات این عضو مهم بدن، بیشتر از سایرین واقف هستند.

در مقاله پیش رو به بررسی انواع روش‌های مراقبت از سلامت و بهداشت پا از دید متخصصین ماساژ پا، می‌پردازیم.

روی کفش‌تان سرمایه‌گذاری کنید!

اولین گام برای مراقبت از پاها، استفاده از کفش مناسب است. این توصیه ساده اما مهم، گامی بلند در جهت سلامت ظاهری و درونی پا می‌باشد. کفش مناسب، کفشی است که گویا نه تنها چیزی به پای شما اضافه نکرده بلکه با آن یکی شده باشد. یکی دیگر از مشکلات در انتخاب کفش اشتباه، تخت بودن کفش است. کفش مناسب باید مقداری از زمین فاصله داشته باشد در غیر این صورت در طولانی مدت برای کمر و ستون‌فقرات شما مشکلات جدی به بار خواهد آورد. همچنین در پوشیدن صندل‌های تابستانی، فراموش نکنید که صندل‌هایی که پشت آنها باز است، پای شما را در معرض ضربه و آلودگی قرار می‌دهد بنابراین از پوشیدن این نوع کفش پرهیز کنید. در پاسخ به تصور اشتباه عده‌ای که این کفش‌ها را راحت می‌دانند باید گفت، که فقط در آوردن و پوشیدن راحت یک کفش، ملاک استاندارد و راحت بودن آن نیست!

 

جوراب مناسب انتخاب کنید!

بله! درست خواندید، جوراب مناسب انتخاب کنید! پوشیدن کفش مناسب و اندازه هیچ فایده‌ای ندارد اگر زیر آن جوراب سایز مناسب خودتان را نپوشید. بسیاری از مردم، سال‌ها بدون توجه به سایز پای خود جوراب‌هایی می‌پوشند که یا بسیار بزرگ است و نمی‌تواند از پا به خوبی محافظت کند و یا بسیار کوچک و تنگ است که به انگشتان و سطح پا فشار بیش از حد وارد می‌کند. “برگین” متخصص آمریکایی ماساژ پا توصیه می‌کند که جوراب‌های دیابتی یا بافتنی بپوشید و دلیل این کار را کمتر بودن الاستیسیته(کشسانی) و در نتیجه فشار کمتر بر پاها عنوان می‌کند. با انجام این کار منتظر تغییرات شگفت‌انگیزی باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : http://spamag.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>