9800

طب فشاری به نوعی از روش‌های درمانی در طب جایگزین گفته می‌شود که با فرستادن سیگنال به بدن باعث بهبود سطح سلامتی، درد و برخی بیماری‌ها در فرد می‌گردد. این تکنیک چینی معمولا به علت دستورالعمل‌های یکسان، به عنوان طب سوزنی بدون سوزن شناخته می شود.

 

چینی‌ها در طب سنتی خود معتقدند که هر فرد دارای یک بخش زنده و فعال یا به عبارت دیگر منبع انرژی‌ و حیاب‌بخش است که به آن “چی” (QI) گفته می‌شود. آنها معتقدند بیماری‌ها، دردها و گرفتگی‌های فیزیکی هر فرد مربوط از منشا داخلی او یعنی “چی” سرچشمه می‌گیرد.

 

به عبارت دیگر عدم تعادل انرژی بدن دلیل بیماری و درد فرد می‌گردد. برای برطرف کردن این عدم‌تعادل، یک درمانگر طب فشاری، با وارد کردن فشارهایی را بر روی برخی از نقاط فشار بدن (آکیوپوینت)، باعث آزاد شدن مسیرهای انرژی (مریدین ها) می‌گردد که این عمل منجر به متعادل‌سازی “چی” و در نهایت رها شدن از درد می‌شود.

 

گرچه مطالعات پزشکی نشان داده‌ است که این طب نوین، به کاهش درد برخی از بیماری‌ها کمک می‌کند، اما هنوز هیچگونه مدرک علمی معتبری برای پذیرش یا رد استفاده از طب فشاری وجود ندارد.

 

اما آنچه مشخص می‌باشد، این است که طب فشاری به عنوان یک روش درمانی محبوب، در غرب برای حفظ سطح سلامتی و سم‌زدایی از بدن، جا افتاده است.

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مجله اسپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>