ماساژ سوجوک – طب سوزنی

فایده-طب-سوزنی

واژه کره‌ای “سو” به معنی دست و “جوک” به معنی پاست. سوجوک، یک متد درمانی کل نگرانه است. طب کل نگر برخلاف طب رایج، “بیمار محور” است نه “بیماری محور” و برای درمان از شعور و نیروی حیاتی خود بدن بهره می‌گیرد.
در طب کل نگر بدن انسان یک سیستم یکپارچه و بسیار هوشمند درنظر گرفته شده و سعی می‌شود ریشه اصلی بیماری‌ها کشف و درمان شود.

این مکتب در آغاز به روش‌های مختلفی برای فعال کردن سیستم‌های انطباقی دست و پا و اثر آن‌ها در درمان بیماری می‌پرداخت، اما بعد از مدتی، پرفسور پارک به سیستم جامعی از مکانیزم‌های فیزیکی و متافیزیکی بدن رسید که مبنای طب او شد. این مکتب درمانی از قوانین و تئوری‌های علمی دنیای نو، در کنار تجارب ارزنده مکاتب کهن، بهره گرفته و با تلفیق صحیح این دو راه حل‌های جامع برای درمان بیماری‌های جسمی، روحی و ذهنی، ارائه می‌دهد.

سوجوک تراپی؛ قوانینی مانند قانون یین و ینگ و تئوری‌هایی مانند محورهای سه‌گانه و هشت‌گانه بدن، تئوری شش انرژی، تئوری سیستم واحد انرژی، تئوری چاکراها و تئوری کانال‌های انرژی را در بر می‌گیرد و توصیف عمیقی از ارتباط میان آن‌ها ارائه می‌کند.

تکنیک‌هایی که در این مکتب استفاده می‌شوند هیچ محدودیتی ندارند. فشار و ماساژ، رنگ، نور، دانه‌های گیاهی، سنگ، سوزن، حرارت، گیاهان دارویی، میدان‌های مغناطیسی و … همگی می‌توانند تغییرات شگرفی را باعث شوند.
امروزه سوجوک در ۵۰ کشور جهان (از جمله کانادا، آمریکا، مکزیزک، پرو، برزیل، انگستان و…) به رسمیت شناخته شده و در حال آموزش و استفاده کاربردی است.

یک روش کل نگر است، به این معنی که همه علایم بیمار را کنار هم قرار داده، ریشه های آن را جستجو کرده و با اصلاح ریشه های بیماری در سطوح فیزیکی، ذهنی و احسایس به طور همزمان روی همه مشکلات بیمار عمل می کند.

سوجوک با نگاهی نو به چرایی و چگونگی بیماری و با جامعیتی که کلید درک مکانیسم های پیچیده بیماری در بدن انسان است می تواند استراتژی موثری برای درمان آنچه بیماری خوانده می شود ارائه کند

دردهای مفصلی ، سردرد ها ،دردهای عضلانی و انواع کمر دردها و بعضی از بیماریها را بعد از جلسه درمان با طب سوجوک می توان بر طرف کرد و با سبک زندگی مناسب دیگر دچار این موارد نمی شوی.

سر انگشتان شفابخش :

سیستم های کوچکی که در دورترین نواحی بدن واقع اند و اطلاعات کل بدن را در خود دارند میکروسیستم نامیده می شوند. از آنجا که سیستم انرژی در این نواحی رقیق تر و فعال تر است حتی تحریکات لطیف اما دقیق هم می تواند اثرات شگفت آوری داشته باشد. سر انگشتان ما دارای نیروی مغناطیسی هستند و نیروی مغناطیسی، جریان های مویرگی انرژی را که در ناحیه بیماری مختل شده اند، برقرار می کند که در نتیجه فرایند ترمیمی در بافت های بیمار دوباره آغاز می شود.

به این منظور تنها کافی است سرانگشتان اشاره و وسطی یا اشاره و شست را روی نواحی بازتابی قرار دهیم و ۳۰ ثانیه تامل کنیم تافرایند ترمیمی در بدن بزرگ آغاز شود. در صورت لزوم می توانیم این کار را چندین بار در روز تکرار کنیم و از انگشتان شست و وسطی استفاده نمی کنیم چون قطب های هم نام هستند.

در بیماری های سبک تر مثل گوش درد کودکان معمولا ظرف ۳۰ ثانیه مشکل رفع می شود. اما در مشکلات سنگین تر مثل آسیب های تاندونها و بیماری های قلبی باید تا مدتی چندین بار در روز از این روش استفاده کرد. مهم است که نوک انگشتان را روی ناحیه انطباقی قرار دهیم

برای اینکه دوستان و کاربران محترم وب سایت تهران ماساژ به اهمیت ماساژ سوجوک واقف گردند یک تجربه درمانی را در خصوصسنگ کیسه صفرا  برایتان بازگو می کنم:

سنگ کیسه صفرا به اندازه پانزده میل رو فقط با سبز کردن نقطه انطباق کیسه صفرا و فشار نوک مداد همراه با کار روی نقاط انرژی پایه در سه هفته به هفت میل رساندیم و بیمار نیاز به جراحی دیگه نداره.البته درمان رو ادامه می دهیم.

البته جالبتر این که کم خونی شدیدش هم از بین رفته و چهره از حالت زردچوبه ای به حالت نرمال دراومده.

 

 

 

 

 

منبع : تهران اسپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>