فواید ماساژ کف پا

70

ماساژ کف پا، به ۵۰۰۰ سال قبل به زمان مصریان باستان و چینی­ ها بر میگردد! بر اساس این ورزش های باستانی، reflexology (فشار بر روی قسمت­ های خاص دست یا پا برای درمان یا تسکین درد) در سال ۱۹۱۳ به یالات متحده وارد و در آنجا معرفی شد.

 

Reflexology از فشار آوردن به کف پا برای ایجاد تغییرات فیزیکی در بدن استفاده می­کند. انتخاب محل فشار بر اساس سیستم پیچیده مناطق مختلف بدن و نواحی واکنشی که در ارتباط باسایر قسمت های بدن هستند انتخاب می­شوند. ماساژ معمولی کف پا و ماساژ رفلکسولوژی به میزان غیر قابل تصوری فایده برای سلامتی ما به دنبال دارند .

 

همه انواع ماساژ میتوانند باعث آرامش شوند، و همچنین میتوانند به شما کمک کنند تا از استرسی که در بدن خود دارید رها شوید. خیلی افراد وقتی به دنبال تسکین استرس هستند، شانه­ ها، گردن و کمر را به عنوان اولین قسمت­های بدن برای ماساژ گرفتن در نظر می­گیرند.

 

اما ماساژ کف پا می­تواند به طرز موثری باعث کم کردن نگرانی شما شود. نتایج تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان داد، افرادی که در مراکز درمانی با بیماران دچار زوال عقل کار میکنند، که شغلی استرس زا و طاقت فرسا است،

تنها ۱۰ دقیقه ماساژ باعث شد که آنها حس بهتری داشته باشند و همچنین سطح تنش و نگرانی در آنها پایین آمد.

 

تحقیقات جدیدتر نیز نشان می دهند پنج دقیقه ماساژ کف پا می تواند به آرامش و کاهش استرس در بیمارانی که شرایط بحرانی دارند کمک کند، در حالیکه مالش دست و پا می­تواند به افرادی که در غم از دست دادن عزیز خود غصه دار هستند حس آرامش ایجاد کند.

 

 

 

 

 

 

منبع : http://spamag.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>