تکنیک های طب فشاری در ماساژ درمانی

0پ

یک درمانگر ماساژ حرفه‌ای می‌تواند با بهره‌گیری از نقاط فشار، باعث آزادکردن تنش‌ها و گرفتگی‌ها و افزایش جریان خون شود و به این ترتیب با بازگردانی انرژی به بدن باعث تحریک آن به خوددرمانی می‌شود. طب سوزنی و طب فشاری از نقاط فشار یکسانی در بدن بهره‌مندند، اما عمده تفاوت آنها در این است که در طب سوزنی از سوزن استفاده می‌کنند، در حالی که در طب فشاری از فشار دادن ملایم اما قوی انگشتان استفاده می‌شود.  ترکیب طب‌فشاری با ماساژ درمانی از طریق فعال کردن و تحریک خاصیت خوددرمانی بدن، دارای مزایای زیادی از جمله کاهش درد، تروما، احساس خستگی مفرط، درد کمر، سردرد، بی‌خوابی و حفظ سطح تعادل سلامتی می‌باشد.

هنگامی که یک عضله به مدت طولانی و مکرر تحت فشار یا اسپاسم باشد، فیبرهای عضلانی به علت ترشح اسیدلاکتیک ناشی از خستگی، تروما، تنش، عدم تعادل شیمیایی یا گردش خون ضعیف می شوند. به عنوان حتما برای شما پیش آمده که در موقعیت‌های پراسترس و تنش، احساس کرده‌اید تنفس برایتان دشوار شده است. برای حل این مشکل طب فشاری به کمک شما می‌آید. با ماساژ و تحریک نقاط فشار، انقباض قفسه سینه کاهش می‌یابد و در نتیجه تنفس برایتان راحت‌تر می‌شود.

ماساژ درمانی و تکنیک های طب فشاری

طب فشاری با فشار عضلانی که بر نقاط فشار وارد می‌کند، باعث می‌شود که طی فرآیند پیچیده‌ای خون آزادانه و سریع‌تر در رگ‌ها جریان می‌یابد و سموم از آنها خارج می‌شود. افزایش گردش خون باعث تسریع روند رساندن اکسیژن‌ و مواد مغذی به منطقه‌های مشکل‌دار در بدن می‌شود. این موضوع همچنین باعث افزایش مقاومت بدن نسبت به بیماری شده و نتیجتا زندگی سالم‌تر و شاداب‌تری را برای فرد به ارمغان می‌آورد.

1-8

طب فشاری شامل ماساژهای مختلفی و انواع ماساژ چینی (Tui Na یا Tuina) می‌شود که در حال حاضر در سراسر آسیا از آن استفاده می‌کنند. نکته مشترک بین همه‌ی این ماساژها، یکسان بودن نقاط فشار آنها است. ریتم‌ها، فشارها و تکنیک‌های متفاوت آنها است که سبب ایجاد سبک‌های مختلف ماساژ طب فشاری می‌شوند. برای مثال شیاتسو، شناخته‌شده‌ترین نوع طب فشاری، می‌تواند بسیار قوی عمل کند.

4444

در این ماساژ فشار محکم در هر نقطه فقط برای سه تا پنج ثانیه اعمال می‌گردد. این در حالی است که طب فشاری جین‌شین، به آرامی هر نقطه را برای مدت یک دقیقه یا بیشتر نگه می‌دارد.

 

 

 

 

منبع : http://spamag.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>