تفاوت اسپای ویلایی و اسپای سلامتی

تن

به‌طور معمول اسپاهای ویلایی علاوه بر خدمات اسپا، تفریحات دیگر نظیر تنیس و گلف نیز ارایه می‌دهند. اسپاهای ویلایی در وعده‌های غذایی خود فقط بعضی از گزینه‌های اسپاهای سلامتی را ارایه می‌کنند. علاوه بر این دارای کلاس‌ها و سمینارهای محدودتری بوده که معمولا هزینه آنها جداگانه دریافت می‌شود.
البته اخیرا مرز بین این دو کم‌رنگتر شده و امروزه بعضی از متل‌ها و ویلاها خود را اسپای سلامتی می‌نامند گرچه از تمامی شرایط آن مثل برنامه‌های فشرده تندرستی و کلاس‌ها تبعیت نمی‌کنند. از طرفی  بعضی اسپاهای ویلایی دارای مشخصات اسپاهای سلامتی مثل برگزاری کلاس‌ها بدون دریافت وجه اضافه هستند. بهتر است قبل از انتخاب اسپا شرایط آن را بررسی کنید و ببینید چه مرکزی آن را ارایه می‌دهد.
در اسپاهای ویلایی به جای اینکه خدمات اسپا در یک پکیج کلی ارایه شود معمولا برای بهره‌مندی از خدمات ماساژ به‌صورت موردی هزینه پرداخت می‌کنید. در اسپای ویلایی امکان دارد کلاس‌هایی نظیر یوگا تشکیل شود یا نشود، علاوه بر این تعداد انتخاب‌های خدمات ماساژ معمولا خیلی محدودتر از اسپای سلامتی است. رستوران‌های اسپاهای ویلایی عموما دارای غذاهای سالم هستند ولی برای افرادی که می‌خواهند شبی را دور از خانه خود به‌منظور تفریح بگذرانند، غذاهای رنگارنگ و سنگین هم ارایه می‌کنند.
امروزه اسپا یکی از امکانات لازم هتل‌ها و ویلاها شده است و به‌طور تقریبی همه آنها ادعا می‌کنند که دارای اسپا هستند. بنابراین بهتر است قبل از رفتن به آنجا تحقیقات لازم را بکنید چون ممکن است با فقط یک جکوزی و یک اتاق ماساژ در آنجا روبه‌رو شوید که آن را اسپا نامیده‌اند.

 

 

منبع : نشریه زیبازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>